המרכז לטיפול בהפרעות חרדה ולחץ
התמודות עם טיקים וטורט
תמונה עליונה

התמודות עם טיקים וטורט

טיקים הם ביטוי להפרעה נוירו־התפתחותית נפוצה הגורמת להופעת לא רצונית של תנועות או קולות פתאומיים, חוזרים ונשנים, בשל פעילות קבוצת שרירים אחת או מספר קבוצות. הופעת הטיקים נגרמת ככל הנראה עקב שילוב של סיבות סביבתיות ותורשתיות, וכוללת גם מעורבות של תהליכים נוירולוגיים. כמו כן, ידוע כי מצבי עייפות לחץ וחרדה מגבירים את הופעת הטיקים.

טיקים תנועתיים יכולים להתבטא במצמוץ בעיניים, עווית בפנים, הטיית הראש, הסטת מבט, תנועות פתאומיות של הגפיים, מתיחות של צוואר או גפיים וקפיצות. לעומתם, טיקים קוליים יכולים להתבטא בקשת רחבה של תופעות: החל מכחכוח גרוני, המהום, משיכה באף, שיעול טורדני ועד הגיית הברות, מילים וחזרה על משפטים.

תסמונת טורט הינה הפרעת טיקים ספציפית המאופיינת במספר טיקים תנועתיים וקוליים המופיעים פעמים רבות במהלך היום , כמעט בכל יום ובמשך תקופה ארוכה.

במקרים רבים ההפרעה מלווה בבעיות אחרות - רגשיות, התנהגותיות וקוגניטיביות. ילדים רבים סובלים מתסמינים טורדניים־כפייתיים וקשיי קשב וריכוז כמו גם מהתקפות זעם, דיכאון, חרדה ולקויות למידה. פעמים רבות יתקלו ילדים אלו בבעיות וויסות רגשי וגופני, וכן בבעיות חברתיות.

טיפול בהפרעת טיקים יכלול באופן המותאם אישית לכל מטופל מרכיבים של טיפול קוגנטיבי התנהגותי, טיפל רגשי ותמיכתי, הדרכת הורים, טיפול תרופתי, וטיפול ביופידבק לוויסות לחצים והפחתת מתח, וכן ליצירת חלופות התנהגותיות לטיקים.

עדכונים וחדשות

הכשרות במיינדפולנס ובביופידבק

לימודי תעודה בביופידבק- הכשרה בפסיכופיזיולוגיה יישומית בתל אביב ובאוניברסיטת בר אילן

במסגרת שיתוף הפעולה בין מרכז גדות לאוניברסיטת בר אילן ינחה הפסיכולוג ד"ר יובל עודד 4 מחזורי הכשרה בשנה"ל הלימודים הקרובה 2021. הכשרת ביופידבק CBT-BF™- Level 1

לפרטים לחצו כאן >
הכשרות בביופידבק בשנת 2021 ייפתחו בבר אילן, אוניברסיטת חיפה, הטכניון ומכללת עמק יזרעאל

בנוסף לקורסי ההכשרה בביופידבק הניתנים באוניברסיטת בר אילן ובתל אביב ייפתחו השנה קורסים נוספים ללימודי תעודה בביופידבק CBT-BF™- Level 1

לפרטים לחצו כאן >

מערכת הביופידבק המתקדמת Alive Clinical Version נבחרה להוביל פרויקט לויסות רגשי בחו"ל

מערכת הביופידבק שפותחה על ידי הפסיכולוג ד"ר יובל עודד ועל ידי מומחה הביופידבק ריאן דה לוז נבחרה על ידי משרדי החינוך בהוואי ובאלסקה לשמש כמערכת ללימוד ויסות רגשי לגילאי בית הספר היסודי

לפרטים לחצו כאן >

הזמנה לאירוע חשיפת מערכת הביופידבק פורצת הדרך ALIVE PIONEER GP8 ב 20.5.21 ע"י ד"ר יובל עוד

Alive Pioneer GP8 הינה מערכת ביופידבק רב ערוצית חדשנית ופורצת דרך בתחום

לפרטים לחצו כאן >

צרו קשר